June 18, 2021
Portali Shprehja

Ndahet nga jeta këngëtari i njohur Ismet Bogujevci – Iliria News Agency

Ditën e sotme (e enjte) ka ndërruar jetë këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ismet Bogujevci.

Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij përmes një postimi në rrjete sociale. “Ju njoftojm gjithe familjes dhe miqesis se sot me 13 maj ndrroj jete ma i shtrenjti yne ,kalum shum sfida bashke bab pusho npaqe me tingujt e muzikes tende qe kur skan me u shu. Per varrim ju njoftojm ne vijim”, kanë shkruar familjarët.

Ismeti ndërkohë ishte solisti ndër dekada i Ansamblit Kombëtar “Shota” dhe i shumë shoqërive të përhapura në Kosovë dhe trojet shqiptare.

I njëjti ka interpretuar disa këngë të famshme e ka pasur edhe shumë bashkëpunime.

“Një lulishte”, “Kënga e Jemenit”, “Sillma erën e malit” – janë vetëm disa prej projekteve të tij të njohura. (INA)

Të Ngjajshme

Ja pse Holanda votoi pro nisjes së negociatave mes BE-së dhe Shqipërisë – Iliria News Agency

admin

Takimi i Vjosës me Erdogan in – Iliria News Agency

admin

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment