June 3, 2023
Portali Shprehja

Ndalohet një shtetas i Holandës në Strugë, ka hyrë ilegalisht në vend

Një shtetas holandez tridhjetë e pesë vjeçar është arrestuar në një hotel në Strugë, pasi më parë kishte hyrë ilegalisht në Maqedoninë e Veriut, njofton MPB.

“Me datë 18.05.2023 rreth orës 14:00 nga një hotel në Strugë, zyrtarë policorë nga DPB Strugë kanë ndaluar A.H.D.M.(35) nga Holanda, pasi më parë kishte hyrë ilegalisht në vend. Ai iu dorëzua punonjësve të policisë për krim ndërkufitar dhe emigracion në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare”, thuhet në njoftimin e MPB.

.

Të Ngjajshme

BE kërkoi zgjedhje të reja në veri të Kosovës, reagon kryeministri Rama

BE: Jemi të gatshëm për masa vendimtare nëse situata në veri të Kosovës nuk qetësohet

Indi, mbi 280 të vdekur pas përplasjes së dy trenave

Leave a Comment