April 16, 2021
Portali Shprehja

Ndaloni këto veprime menjëherë! 9 zakonet që do të iu bëjnë një dështak në jetë

Shpeshherë mund të keni menduar se jeta po iu shkon keq sepse jeni “pa fat”, mirëpo nuk ka një gjë të tillë si fati, shkruan lajmi.net.

Sigurisht, disa gjëra janë plotësisht jashtë duarve tuaja, por një pjesë e madhe varen plotësisht ga ju dhe mundi që bëni për të arritur atë.

Sot kemi mbledhur 9 principet që njerëzit “pa fat” i ndjekin vazhdimisht, duke i bërë ata dështak në jetë.

  1. Të fajësosh të gjithë rreth teje dhe të mos marrësh përgjegjësi asnjëherë.
  2. Të krahasosh vetën vazhdimisht me të tjerët dhe të mos i shohësh arritjet tua
  3. Mungesa e besimit në vete, duke mos ndërmarrë kurrë hapa drejtë suksesit.
  4. Heqja dorë nga principet dhe qëllimet personale.
  5. Mungesa e aftësive komunikuese me të tjerët.
  6. Zvarritja e punëve tuaja.
  7. Mospranimi i opinioneve të personave të tjerë.
  8. Mungesa e vetëkontrollit në blerjen e gjërave të lira ose marrja e gjërave falas.
  9. Xhelozia dhe përulja ndaj personave rreth teje. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Sipas anketimeve të reja, njerëzit me këtë profesion bëjnë seks më së shpeshti gjatë javës

admin

Nuk do të ketë më patate të skuqura! Ndryshimi klimatik rrezikon kultivimin e patateve

admin

Shiu i meteorëve Lyrid do të jetë aktiv këtë javë – Mos e humbisni mundësinë ta shihni me këtë datë

admin

Leave a Comment