February 1, 2023
Portali Shprehja

Ndëshkimi absurd i trajnerit: lojtarët përfundojnë në spital

Është e pabesueshme ajo që ndodhi në një shkollë të mesme në Teksas, ku disa futbollistë u shtruan në spital pas një stërvitjeje të imponuar nga trajneri i tyre.

Ngjarja e pabesueshme ka ndodhur në shkollën e mesme Rockwall-Heath, ku trajneri John Harrell urdhëroi ekipin të kryente 400 pompa si ndëshkim.

Ishte një seancë stërvitore jashtë sezonit, ku sipas rikonstruksioneve, studentët “kishin nevojë për kujdes mjekësor” dhe madje “kërkonin shtrimin në spital”.

Sipas një prindi, djali i tyre u diagnostikua me rabdomiolizë, një gjendje e rëndë mjekësore që ndodh kur indet e muskujve dëmtohen rëndë. Trajneri u pezullua dhe u vendos në leje administrative.

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

Leave a Comment