January 21, 2021
Portali Shprehja

Ndodh në Tel Aviv: Bie marihuanë nga qielli

Përkatësisht, dronët lëshuan çanta të vogla plot me kanabis. Këto sytha falas kanabisi u ulën nga qielli në sheshin Rabin, pasi droni fluturoi si Babadimri, shkruan kp, transmeton lajmi.net.

Kështu që nuk është për t’u habitur që sheshi u mbush shpejt me njerëz që vraponin për t’u siguruar që morën pjesën e tyre.

Qindra pako u gjetën dhe Green Drones mori përgjegjësinë për këto marifete.

Duke folur në faqen izraelite të mediave sociale, organizata deklaroi:

“Është koha, vëllezërit e mi të dashur. A është një zog? A është një aeroplan? Jo, është një dron i gjelbër që ndan kanabis falas nga qielli … Gëzoni, vëllezërit e mi të dashur, ky është vëllai juaj pilot, duke u siguruar që të gjithë ne marrim dashuri falas ”, thanë ata.

Sidoqoftë, bujaria e tyre u kushtoi atyre dhe dy njerëz në të 30-tat u  arrestuan, raporton ‘The Jerusalem Post’.

Videoja e kësaj ngjarjeje të pazakontë po përhapet edhe në rrjetet sociale. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Në këto shtete aborti është ilegal, dhe dënohet me burgim – Kjo është arsyeja pse

admin

Njihuni me gruan e tretë e emirit të Katarit, e cila ka shtatë doktoratura

admin

Burgjet në Holandë, të dënuarit i mbajnë vetë çelësat e qelive të tyre

admin

Leave a Comment