October 1, 2023
Portali Shprehja

Ndryshime te Maqedonia, Isnik Alimi në formacionin bazë

Përfaqësuesja e Maqedonisë do të zhvilojë sfidën e pestë në eliminatoret për Kampionatin Evropian “GJermani 2024”. Trajneri Blagoja Milevski tashmë ka zbardhur edhe emrat e futbollistëve, me të cilët do të zbres në fushën e terreni dhe do të kërkojë fitoren e dytë në këto eliminatore, pikërisht ndaj kundërshtarit të njëjtë.

Në 11-shen e përzgjedhur nga Milevski, bie në sy emri i struganit Isnik Alimi, i cili për herë të parë morri ftesë për të përfaqësuar Maqedoninë, për të cilën skuadër debutimin kishte bërë në ndeshjen e 9 shtatorit kundër Italisë në Shkup.

 

Alimi pritet të luaj në mesfushë, për të zënë vendin e Agon Elezit, që sot është lënë në bankinë. Ndryshe përkrah Alimit në formacionin bazë do të jenë edhe kapiteni Enis Bardhi, mbrojtësi Visar Musliu si dhe mbrojtësi i krahut të majtë, Ezgjan Alioski, ndërsa për shkak dëmtimit në kombinim për këtë ndeshje nuk do të jetë Arijan Ademi.

Ndryshim do të ketë edhe në portë, ku vendin e të pazëvendësueshmit, Dimitrievski, do ta zë Damjan Shishkovski, ndërsa si mesfushor defanziv do të luaj edhe Bojan Dimoski, që zë vendin e Ashkovskit. Pjesa tjetër e skuadrës do të jetë e njëjta, sikurse në ndeshjen me Italinë, me Bojan Miovskin që do ti prjë sulmit, i ndihmuar edhe nga Atanasov dhe Elmas, ndërsa bashkë me Musliun dhe Alioskin në vijën e fundit mbrojtëse, do të luajnë edhe Manev dhe Zajkov.

.

Të Ngjajshme

Osmani për sulmin në Turqi: Solidaritet i plotë me Erdoganin

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

admin

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

admin

Leave a Comment