October 2, 2022
Portali Shprehja

Në fundjavë nis faza eliminatore e Evropianit në basketboll

Pas përfundimit të garave në grupe, në fundjavë do të nis faza eliminatore në Kampionatin Evropian të basketbollit, ku janë planifikuar që të zhvillohen nga 8 ndeshje të 1/8 së finales.

Të shtunën, të parët do të paraqiten basketbollistët e Turqisë dhe Francës, ndërsa më vonë Sllovenia do të sfidoë Belgjikën, para se Gjermania dhe Spanja, në rolin e nikoqirit, do të përballen me Malin e Zi, respektivisht Lituaninë.

Gjatë ditës së diel, sfida e parë është ajo në mes Ukrainës dhe Polonisë, ndërsa më vonë Finlanda sfidon Kroacinë. Në orën 18.00, Serbia përballet me Italinë, ndërsa në orën 20.45, Greqia takohet me Çekinë.

.

Të Ngjajshme

Kosovë/ Ndërpritet greva, mësimi fillon të hënën, më 3 tetor

Greqia nuk ka punëtorë! Kërkohet ndihmë nga Shqipëria

Gjermanët llogaritën sa kushton rritja e fëmijëve deri 18-vjeç, kjo është shifra

Leave a Comment