May 16, 2021
Portali Shprehja

Në Klinikën e Fëmijëve në Shkup po trajtohen 15 fëmijë të infektuar me koronavirus

Drejtoresha e Klinikës për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup, Aspazija Sofijanova në konferencën e sotme për shtyp tha se në këtë Klinikë po trajtohen 15 fëmijë të dyshuar ose të diagnostikuar me Covid-19.

“Për momentin kemi rreth 15 fëmijë me rreth 15 nëna që janë pozitivë me Covid-19, në gjendje të qëndrueshme. Po i mjekojmë për komplikime eventuale. Të gjithë janë në gjendje stabile. Trendi i rënjes së numrit të sëmurëve vërehet edhe tek fëmijët”, tha Sofijanova.

.

Të Ngjajshme

Afate të reja për ndërtimin e Bit Pazarit, punimet përfundojnë për dy muaj

admin

Radhë të gjata dhe pritje të shumta në pikat e vaksinimit

admin

Regjistrohet numër rekord i të shëruarve nga koronavirusi

admin

Leave a Comment