November 27, 2020
Portali Shprehja

Në kohën dhe vendin e duhur, Mbappe lumturon parizienët me gjestin e fortë

Mbrëmja e djeshme për PSG nuk ishte më e mira. Ndaj Monaco në Ligue 1 erdhi një humbje e beftë për kryeqytetasit. Një përmbysje gati e pabesueshme, nga 0-2 në 3-2, për shkak të golave ​​të Volland dhe Fabregas. Për të ngushëlluar tifozët e klubit parizien, sidoqoftë, mendoi edhe një herë Kylian Mbappé, autori i një goli në pjesën e parë, të cilit iu shtua një gol i anuluar në fund të pjesës së parë.

Vetëm pasi shënoi këtë të fundit, ylli i lindur më 1998 i gëzoi të gjithë parizienët me një gjest shumë të fortë. Ai puthi emblemën (stemën) e PSG-së, që mban në fanellë. Një gjest që nuk u mor shumë mirë nga tifozët e Monaco, klubi u Mbappé spikati si futbollist i shkëlqyeshëm, i cili e rriti atë dhe më pas e shiti te parizienët për rreth 160 milionë euro.

Mbappé ka luajtur te PSG që nga vera e vitit 2017. Thashethemet rreth lamtumirës së tij të mundshme janë bërë gjithnjë e më këmbëngulëse, me emrin e Real Madridit që vazhdimisht i afrohet kampionit të botës më 2018.

.

Të Ngjajshme

Zbulohet premtimi “bom*ë” i Laportës për presidencën e Barçës

admin

Borussia ngre “murin” kundër Real Madridit për Haaland

admin

Lamtumira e fundit për Maradonën, varroset pranë babait dhe nënës së tij (detajet)

admin

Leave a Comment