June 23, 2021
Portali Shprehja

Në Maqedoni për Covid-19 po trajtohen gjithsej 141 pacientë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në të gjitha institucionet shëndetësore në territorin e Maqedonisë së Veriut gjithsej trajtohen 141 pacientë të diagnostikuar ose të dyshuar për Covid-19, transmeton Alsat. Në Manastir po trajtohen tetë pacientë të dyshuar apo të diagnostikuar me koronavirus, në Shtip 9, në Tetovë 6, Veles 8, Kumanovë 21, Ohër 11, Prilep 6, Gostivar 3, Strugë 3. Në Spitalin e Strumicës ka 6 pacientë me Covid-19, në Kërçovë 2. Në spitalet e Shkupit ka gjithsej 58 pacientë që trajtohen për koronavirus. Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se në të gjithë vendin ka rreth 430 krevate të lira për pacientë me koronavirsu.

.

Të Ngjajshme

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

admin

Dasmat dhe ahengjet tjera në ambiente të mbyllura, Bekteshi: Kjo nuk varet vetëm nga Ministria  e Ekonomisë

admin

Filipçe: Po përgatiten protokolle që nxënësit në shtator të kthehen në shkollë

admin

Leave a Comment