September 27, 2022
Portali Shprehja

Në Rusi fillojnë protestat kundër Putinit

Në të gjithë Rusinë, njerëzit kanë filluar të mblidhen për të shprehur pakënaqësinë e tyre ndaj vendimit të Presidentit Vladimir Putin për të vendosur mobilizim të pjesshëm.

Qindra rusë u mblodhën në qytetet e largëta lindore të Tomsk dhe Novosibirsk.

Ndërkohë janë bërë arrestimet e para.

Këto shifra mund të rriten ndjeshëm sonte, pasi lëvizja kundër luftës Vesna ka bërë thirrje për protesta në qytete dhe qyteza anembanë Rusisë në orën 19:00 me orën lokale.

“Nuk duhet të vdesësh për Putinin. Në Rusi, ata që ju duan kanë nevojë për ju.(INA)

Të Ngjajshme

Ky Mercedes ka 3.4 milionë klm të kaluara. Pronari thotë se do ta vozis deri në vdekje

admin

Presidenti kroat Milanoviç: Sa të jem gjallë unë, serbët e tillë nuk do të hyjnë kurrë në BE

admin

Përkeqësohet moti në Shqipëri, qarqet ku rrezikohen vërshime

admin

Leave a Comment