June 22, 2021
Portali Shprehja

Në SHBA nuk ka nevojë maska dhe distancim nga personat e vaksinuar – Iliria News Agency

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë bërë një hap të madh në luftën kundër Covid-19. Së fundmi SHBA ka hequr si masë mbajtjen e maskës nga personat e vaksinuar.

Njerëzit plotësisht kundër Covid-19 nuk kanë nevojë të përdorin maskë ose të mbajnë distancim social në ambientet e jashtme dhe të brendshme. Këtë lajm e dha drejtoresha e Qendrës për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve në SHBA.

“Në qoftë se jeni plotësisht të vaksinuar ju mund të filloni të bëni gjëra që më para si keni bërë për shkak të pandemisë”- tha Dr. Rochelle Walensky në një konferencë në Shtëpinë e Bardhë.

“Ne të gjithë e kemi dëshiruar këtë moment, kur ne mund të riktheheshim në një sens të normalitetit”- shtoi ajo.

Të Ngjajshme

Zor se mund të arrihet konsensus për Kosovën – Iliria News Agency

admin

Ambasadori amerikan kthehet në Rusi këtë javë – Iliria News Agency

admin

Rikthehen terminet për viza në Ambasadën e Gjermanisë – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment