February 28, 2021
Portali Shprehja

Në Shqipëri, 7 të vdekur e 739 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar të premten se në 24 orët e fundit kanë vdekur 7 qytetarë si pasojë e COVID-19, ndërkohë që janë regjistruar edhe 739 raste pozitive.

Rastet pozitive kanë dalë nga kryerja e 3.314 mostrave të dyshimta.

Me këtë numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në Shqipëri, është rritur në 70.655, kurse i të vdekurve në 1.303.

Raste aktive, sipas MSH të Shqipërisë, janë 26.457.

Të Ngjajshme

Serbia po i arreston banorët e Bujanocit dhe po ua konfiskon dokumentet – Iliria News Agency

admin

Rama më mirë ndihet kur e takon Vuçiqin se sa kryeministrin e Kosovës – Iliria News Agency

admin

Mbi 20 mijë zarfe me vota nga diaspora janë refuzuar – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment