6 C
Skopje
February 5, 2019
iTech

Nëntë shtetet që sjellin teknologjinë e re të SIM në iPhone

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vinë me dy karta SIM. Vetëm nëntë vende të botës ofrojnë mbështetje për këtë teknologji.

Austria, Kanadaja, Kroacia, Republika Çeke, Gjermania, Hungaria, India, Spanja, Britania dhe SHBA-ja janë shtetet që e ofrojnë këtë.

Kartat elektronike eliminojnë nevojën për një fole fizike për kartat SIM./Indeksonline/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

“Facebook” prezanton “Portal”, ekrani që shërben për të bërë video-telefonata

shprehja

LG konfirmon që po punon në një telefon special

shprehja

OnePlus 6T arrin në fund të tetorit

shprehja