January 30, 2023
Portali Shprehja

Nëse dëshironi të hani tortë, i keni dhjetë minuta kohë dhe këta katër artikuj

Do t’ju nevojiten këta artikuj:

▪ 4 vezë
▪ 200 g çokollatë të zezë
▪ 100 g gjalpë
▪ një kore portokalli të grirë në rende

Përgatitja:

Mu ashtu siç është treguar në video, do të shkrini çokollatën në avull, ndërkaq në enë të veçantë i tundni vezët dhe gjalpin.

Ngadalë shtoni në vezë çokollatën e ftohur e të shkrirë, duke i përzier tërë kohës.

Në fund shtoni korën e portokallit të grirë në rende, qiteni në enë dhe piqeni në 180 gradë rreth 20-25 minuta.

E pra, torta juaj është e gatshme!

.

Të Ngjajshme

Qeveria lavdërohet me kupon fiskal rus, Kovaçevski kërkon falje

Vazhdon mësimi online në Strugë, Inspektorati i arsimit prej nesër në teren

Shkarkohet Danella Arsovska, nuk është më kryetare e BNJV-së

Leave a Comment