”Neuer nuk do të jetë te Bayern sezonin e ardhshëm”

Portieri ndërkombëtar i Gjermanisë ka shpresuar të angazhohet në një marrëveshje të re afatgjatë me kampionët e Bundesligës.

Pavarësisht se është 34 vjeç, një njeri që ka kaluar nëntë sezonet e fundit me Bayern thuhet se ka kërkuar një marrëveshje pesë-vjeçare nga punëdhënësit e tij aktual, transmeton lajmi.net.

Ai i tha Sky Deutschland: “Unë mund ta kuptoj dëshirën e tij për siguri dhe një kontratë të gjatë shumë mirë. Por pesë vjet është gjithashtu një kohë e gjatë”.

”Ai siç duhet përmendur nuk duhet të harrojë se sa besnik ishte FC Bayern në çdo fazë. Për të dy palët, do të ishte e mrekullueshme që Manuel të qëndrojë disa vjet më shumë”.

“Ai së pari duhet të zgjasë për tre vjet dhe nëse është akoma i shëndetshëm dhe kryen punë do të marrë kontratën tjetër”. /Lajmi.net/ 

loading...

Të ngjajshme

Edhe Watford rreshtohet kundër idesë që ndeshjet t’i luajë në stadiume neutrale

shprehja

Dortmund tregon çmimin e Sanchos

shprehja

FC Ballkani: Të testohen të gjithë futbollistët

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë