June 21, 2021
Portali Shprehja

Nevojitet një hetim i ri nga OBSH për origjinën e virusit – Iliria News Agency

​Liderët e G7-s do të kërkojnë nga OBSH një hetim të ri dhe transparent për origjinën e COVID-19, sipas draftit të deklaratës përfundimtare për shtyp, e cituar nga Bloomberg.

“Ne mendojmë se nevojitet transparencë e plotë për të nxjerrë mësimet e duhura dhe për këtë arsye ne mbështesim të gjitha përpjekjet për të sqaruar origjinën e COVID-19. Bota ka të drejtë të dijë se çfarë ka ndodhur”, tha presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, përpara takimit të G7-s në Cornwall.

Sipas Bloomberg, G7 do të angazhohet gjithashtu për shpërndarjen e një miliard dozash vaksine antiCOVID-19 në të gjithë botën gjatë vitit të ardhshëm.

Të Ngjajshme

Mbërrijnë edhe 50 mijë doza të tjera të vaksinës Coronavac – Iliria News Agency

admin

Kandidatët që bëjnë premtime milionëshe rrejnë, i paralajmëron qytetarët kryetari i Hanit të Elezit – Iliria News Agency

admin

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, shamngni futjen në ujë të ftohtë dhe orët e pikut (VIDEO) – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment