August 17, 2022
Portali Shprehja

Newcastle nuk ndalet, presion për talentin e madh anglez! Trajneri: “Me aq para i japim 3/4 e këmbës së majtë…”

Newcastle dëshiron të vazhdojë bisedimet me Leicesterin për një marrëveshje për James Maddison pasi pa një ofertë të strukturuar prej 35 milionë sterlina të refuzuar javën e kaluar. Raportohet se Magpies do të vazhdojnë negociatat në ditët në vijim dhe shpresojmë se mund të arrihet një kompromis për çmimin.

Ata nuk do t’i afrohen çmimit të kërkuar prej 60 milion sterlina që është diskutuar gjatë fundjavës dhe burimet thonë se një marrëveshje për 25-vjeçarin ka të ngjarë të jetë e vështirë për t’u përfunduar. Megjithatë, Newcastle-it i është dhënë njëfarë inkurajimi që Maddison do të ishte i etur për një lëvizje dhe nuk ka hequr dorë nga mesfushori.

Ata janë të vetëdijshëm për komentet e Brendan Rodgers të dielën, kur shefi i Leicester tha: “Ai është ende shumë lojtar këtu. Natyrisht që lojtarët janë të kërkuar sepse janë talente.

Ju e shihni performancën e tij, e shihni sa i lumtur është dhe nuk është një lojtar që duam ta shesim. Nuk më takon mua të bëj vlerësime për lojtarët, nuk është ana ime, por kjo mund të mbulojë vetëm tre të katërtat e këmbës së tij të majtë, atë çmim. Ai është një lojtar më i mirë.’

Newcastle ka një buxhet të kufizuar këtë verë për shkak të rregullave të shpenzimeve dhe çdo marrëveshje për Maddison duhet të strukturohet me premtimin e pagesave dhe shtesave të ardhshme.

Ata janë gjithashtu të interesuar për anësorin e Burnley, Maxwel Cornet, por ngurrojnë të paguajnë të gjithë klauzolën e tij të lirimit prej 17.5 milion £ në një shumë. Eddie Howe është një admirues i Maddison dhe Cornet, megjithëse duket se i pari është prioriteti për momentin.

Newcastle ka përmirësuar ofertën e tyre për James Maddison: 50 milionë funte të përfshira. Rodgers tha: “Ai është me të vërtetë i rëndësishëm për ne. Nuk ka asnjë mënyrë që të doja ta shes. Ofertë 40 milionë sterlina? Mendoj se mund të mbulojë vetëm tre të katërtat e këmbës së tij të majtë”.

.

Të Ngjajshme

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Akuzat për përdhunim ndaj Mendy: “Mos lëviz, mos lëviz” ndërsa i mban krahët pas shpine!

admin

Leave a Comment