June 3, 2023
Portali Shprehja

Newcastle realizon ëndrrën pas 21 vitesh, Leicester një hap larg makthit (Video)

Është mbyllur në barazim 0-0 ndeshja e Premier League mes Newcastle dhe Leicester.

Një pikë shumë e rëndësishme për Magpies, që kanë shkuar në kuotën e 70 pikëve dhe janë kualifikuar matematikisht për në sezonin e ardhshëm të Champions League pas 21 vitesh mungesë.

NEWCASTLE-LEICESTER – HIGHLIGHTS

Leciester tani rrezikon me të vërtetë rënien nga kategoria: 31 pikë për Dhelprat, po aq sa Leeds, 2 më pak se Everton.

Mungon edhe një javë nga fundi i Premier League dhe dy nga këto tre ekipe do t’i bashkohen Southampton-it në Championship.

.

Të Ngjajshme

Inter: goditje surprizë, Marotta e merr nga Real Madrid

admin

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Leave a Comment