December 3, 2020
Portali Shprehja

Nga 23 shtatori kthehen në punë të gjitha grupet e liruara si pasojë e pandemisë

Qeveria në seanca e saj të katërt gjatë ditës së sotme ka vendosur që që nga 23 shtatori të kthehen në punë të gjitha grupet të cilat kanë qenë të liruar nga puna si pasojë e pandemisë, përfshi këtu personat me sëmundje kronike si dhe prindërit të cilët janë kujdesur për fëmijët  e tyre përderisa çerdhet kanë qenë të mbyllura. Nga ky vendim janë përjashtuar personat me sëmundje kronike të cilët kanë vërtetim nga mjeku specialist. Qeveria gjithashtu ka vendosur të shfuqizohet vendimi për  pushim të zgjatur gjatë lehonisë.

Të Ngjajshme

Moti sot me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut

admin

33 viktima dhe 946 raste të reja me COVID

admin

Qeveria miratoi rekomandimin e KSI-së për hapjen e ski-qendrave

admin

Leave a Comment