August 13, 2022
Portali Shprehja

Nga 406 mijë në 1.1 mln euro: ja sa fitojnë më të pasurit e futbollit në javë

E përditshmja britanike Daily Mail ka publikuar renditjen e dhjetë futbollistëve me rrogën më të lartë javore: në podium janë tre yjet e Paris Saint-Germain.

10 – Robert Lewandowski, 33 vjeç (Bayern Munich) – 406.000 euro në javë; 9 – Antoine Griezmann, 31 vjeç (Atletico Madrid) – 413.000 euro në javë.

8 – David De Gea, 31 vjeç (Manchester United) – 435.000 euro në javë; 7 – Erling Haaland, 21 vjeç (Manchester City) – 435.000 në javë; 6 – Kevin De Bruyne, 31 vjeç (Manchester City) – 446.000 në javë.

5 – Cristiano Ronaldo, 37 vjeç (Manchester United) – 446.000 euro në javë; 4 – Mohamed Salah, 30 vjeç (Liverpool) – 464.000 euro në javë.

3 – Neymar, 30 vjeç (PSG) – 703.000 euro në javë; 2 – Leo Messi, 35 vjeç (PSG) – 1.113.000 euro në javë; 1 – Kylian Mbappe, 23 vjeç (PSG) – 1.160.000 euro në javë.

.

Të Ngjajshme

45′ spektakolare dhe 4 gola! Milan-Udinese mbyllet 2-2 në pjesën e parë. Ka edhe pak tension (PAMJET)

admin

Entuziazëm i paparë, Milani mbërrin në San Siro si kampion Italie! Gati debutimi dhe starti i Serie A. Formacioni zyrtar (PAMJET)

admin

1 trofe çdo 10 ndeshje, ja njeriu i rekordeve i Real Madrid

admin

Leave a Comment