December 4, 2021
Portali Shprehja

Nga faturino në hero | “Zoti shkruajti historinë time! Më vinte të qaja pas golit, ajo që kam përjetuar…”

Në mikrofonat e Milan TV, Junior Messias, heroi i mbrëmjes së Milanit ne Wanda Metropolitano, komentoi fitoren ndaj Atletico Madridit:

“Jam shumë i lumtur veçanërisht për fitoren. Krahas golit dhe debutimit, ai erdhi në kohë nevoje. Vija nga një kohë e vështirë, kisha dy lëndime radhazi. Sot ishte e rëndësishme të fitonim, ne jemi ende gjallë dhe duhet të luftojmë deri në fund”.

Tact Watches

Emocionet pas golit.
“Më vinte të qaja, ajo që përjetova më kaloi nëpër kokë. Emocion i pastër. Mendova për Zotin, e gjithë historia ime është shkruar prej tij”.

Ndeshja ndaj Liverpool…
“Duhet të qëndrojmë të përulur, do të jetë e vështirë. Ne duhet të bëjmë atë që bëmë sot, duhet të qëndrojmë të përulur dhe të luajmë lojën tonë si sot, kemi bërë shumë mirë nga minuta e parë deri në minutën e fundit. Mbrëmja më e bukur? Po, ishte më e bukura, shpresoj të vijnë mbrëmje të tjera si kjo”.

.

Të Ngjajshme

“SOS” RAMOS | PSG tani nis të shqetësohet realisht, ndalesa e radhës?

admin

Hetimet mbi Juventusin, Chiellini provokon: Sa herë flitet për ngjyrat bardhezi…

admin

LAJMI I FUNDIT | Lideri i Milanit mbyll sezonin! Goditje e rëndë për kuqezinjtë

admin

Leave a Comment