4 C
Skopje
December 9, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Nga nesër pritet të ulen temperaturat, të enjten maksimalja 23 gradë

Temperaturave do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-31 gradë Celsius, përcjell lajmi.net.

“Ka ndryshuar situata meteorologjike. Pas këtyre ditëve me vapë, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo gjendje ciklonike do të kushtëzojë mot me diell, por gjatë ditës do të ndryshojë kjo gjendje, pasi që do të ketë vranësira të dendura dhe konvektive, të cilat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Reshjet në disa zona të kufizuara do të shoqërohen me stuhi”, thuhet në njoftim.

Të enjten temperaturat pritet të shkojnë maksimumi në 23 gradë Celsius. /Lajmi.net/

Artikuj të ngajshëm

Aliu: Menduh Thaçi politikan i lodhur

shprehja

Dega e BDI-së në Butel zgjodhi kryesinë e re. Ja emrat

shprehja

Kër cënoi kryeministrin Zaev në fejsbuk, ja si përfundoi 59 vjeçari nga Shkupi

shprehja