19 C
Skopje
October 19, 2018
Informacione Rajoni dhe Bota

Nga një muaj paraburgim tre personave që tentuan të vrasin njërin në Kamenicë

I pandehuri H. Sh. dyshohet se me datë 08.08.2018 rreth orës 22:50 minuta në lagjen “Çamëria” në Kamenicë, me dashje ka tentuar të privojë nga jeta tani të dëmtuarin A. D., në atë mënyrë që gjatë rrahjes me një thikë e ka goditur në pjesën e qafës në anën e majtë të gjoksit, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore, ndërsa të pandehurit A. Sh. dhe B. A. me dashje kanë marrë pjesë aktive në rrahje duke e goditur të dëmtuarin në fjalë dhe të dëmtuarin tjetër A. D..

Gjyqtari i procedurës paraprake pas shqyrtimit të shkresave të lëndës, ka vendosur masën e paraburgimit për të pandehurit, pasi që ekziston rreziku i ikjes, ngase këta persona janë shqiptarë me vendbanim në Republikën e Gjermanisë.

Palët kanë të drejtën e ankesës ndaj këtij vendimi në Gjykatën e Apelit.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Zyrtari i lartë amerikan me porosi për VMRO-në: Lejoni deputetët të votojnë pa frikë

shprehja

Tetovë, nis festivali ndërkombëtar i poezisë “Ditët e Naimit”

shprehja

FOTOT: E zhveshur në vaskë, del poza e rrallë e Marilyn Monroe

shprehja