September 22, 2023
Portali Shprehja

Nga reshjet e fundit në Maqedoni, më së shumti shi në Llazaropole ndërsa më së paku në Tetovë

Më së shumti shi në 24 orët e fundit ka rënë në Llazaropole, 28 litra për metër katror, ​​ndërsa më së paku në Tetovë, tre litra.

Siç informojnë nga DPHM, deri në orën tetë të mëngjesit të sotëm janë matur 23 litra për njësi sipërfaqe në Gjevgjeli, 20 në Ohër, 19 në Strumicë, Topolçan, Pretor, Berovë, Krushevë, 17 në Pozhar, 15 në Prilep, Demir Kapi, 14 në Manastir, Vinicë, 13 Kriva Pallankë, Mavrovë, 12 Shtip, 10 Pozharanë, 9 Shkup – Petrovec, Gjurishtë, Kodër të Diellit, 7 në Shkup si dhe 3 në Tetovë.

Moti sot në mëngjes do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të dobëta shiu lokal.

Vranësirat do të zvogëlohen gjatë ditës.

Do të fryjë erë mesatare deri e fortë veriore e cila do të shkaktojë rënie të ndjeshme të temperaturës ditore.

Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 16 deri në 23 gradë.

UV Indeksi do të jetë 5.

Të Ngjajshme

Shkupi “harron” ditën botërore pa makina, qytetarët: S’ka transport, përdorim makinat

Pendarovski dhe Bytyqi vizituan kompani me pronar nga Maqedonia në Nju-Xhersi

admin

Bislimovski për rritjen e energjisë elektrike: Kurrë mos thuaj kurrë

Leave a Comment