15.4 C
Skopje
October 16, 2019
Informacione Vendi

Ngjarje e rëndë ka ndodhur në Saraj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në komunën Saraj të Shkupit, por fatmirësisht pa viktima. Sipas policisë, të dielën, më datë 31.03.2019 në ora 18.30 në fshatin Gërçec të Sarajit, një kamion “Mercedes 508” me targa të Shkupit, i drejtuar nga I.A. (45) nga fshati Shishevë, ka goditur një fëmijë shtatëvjeçar me biçikletë nga fshati Gërçec. Fëmiu ka m arrë lëndime të rënda trupore dhe është transferuar në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza”, ku i është afruar ndihmë mjekësore. Në vendin e ngjarjes hetime ka kryer një ekip i MPB-së.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Numërohen mbi 70 për qind të votave të diasporës, këto janë rezultatet

shprehja

Zaev-BE-së: Nëse nuk hapni negociatat, ndëshkoni Marrëveshjen e Prespës

shprehja

Kurti në Tiranë, për të festuar fitoren në zgjedhjet e Kosovës

shprehja