January 26, 2021
Portali Shprehja

Nikolas Sarkozi me familjen e tij shembull për të tjerët: Vënë maskë në dasëm

Një grup me mbi njëqind njerëz u mblodhën jashtë bashkisë së qytetit për më shumë se gjysmë ore dhe duartrokitën ish-presdentin dhe familjen e tij kur mbërritën, të cilët vëreheshin se kishin vënë maskat, shkruajnë mediet e huaja, transmeton lajmi.net.

Festa e dasmës dhe një grup më i vogël prej rreth 50 mysafirësh u zhvendosën brenda, me dasmën që u mbajt në një mjedis më diskret në katin e dytë të ndërtesës, larg medieve.

Dhëndri – Franck Louvrier – është kryetari i bashkisë së La Baule-Escoublac, një komunë në bregun perëndimor të Francës, afër Nantes.

Gjatë ceremonisë, Sarkozy mbajti një fjalim të shkurtër për dhëndrin dhe gruan e tij, Sophie Jolivet, në të cilën ai theksoi rëndësinë e angazhimit – si në dashuri ashtu edhe në politikë.

Sarkozi kreu shërbimin politik të Francës si i pari i vendit për shtatë vite rresht (2007-2012). I njëjti, një ditë pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës, nëpërmjet një letre dërguar institucioneve të vendit njoftoi për njohjen e sovranitetit të Kosovës nga Franca. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Pse na pëlqen kaq shumë aroma e tokës së lagësht, kur bie shi

admin

Në çfarë moshe arrini pjekurinë e vërtetë?

admin

A mund të përzihen dozat e vaksinave për COVID-19?

admin

Leave a Comment