September 27, 2021
Portali Shprehja

Nikollë Nikëprelaj e përcjell vëllain në gurbet, ju prek me fjalët që thotë

I mirënjohuri i muzikës folklorike dhe popullore, këngëtari Nikollë Nikëprelaj, është tejet i lidhur me tokën e tij. Ai është nga Trieshi i Malësisë së Madhe, ku një pjesë e madhe e popullsisë vendase ka migruar në SHBA, shkruan “Kosovarja”. Edhe Nikolla ka jetuar në Amerikë, por jo më, pasi i është kthyer vendlindjes ku […]

.

Të Ngjajshme

Ledri rrëshqet gjatë përformances në Zvicër

Buzët e Adelinës gati ti pëlcasin

Ariana bën dritë në veshje komplet të bardha

Leave a Comment