April 17, 2021
Portali Shprehja

Nis gjykimi ndaj protestuesve për rastin Monstra

Ka nisur gjykimi kundër të akuzuarve për protestat kundër vendimit gjyqësor në rastin Monstra. Nga 7 të akuzuar (Behar Dalipi, Artan Sadiki, Fabio Idrizi, Besart Kalisi, Shaban Veseli, Betim Kasami, Bashkim Sula) 5 janë prezent në sallën e gjyqit, një i akuzuar nuk është lejuar në sallë për shkak të temperaturës së lartë, ndërsa një i akuzuar tjetër është i pakapshëm për organet e ndjekjes penale. Në sallë janë të pranishëm edhe policët e dëmtuar në protesta.
Adrian Kerimi

.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 31 viktima dhe 824 raste të reja me Covid-19

admin

Ligji për Shtetësi, opozita shqiptare përgatit ndryshimet

admin

Babai i pacientit: I shpreh ngushëllime familjes së vajzës që dhuroi zemrën

admin

Leave a Comment