November 26, 2022
Portali Shprehja

“Nisjet e vështira, çojnë drejt rezultateve të mëdha”

Argjentina e nisi Botërorin “Katar 2022” me një humbje, pasi u mund 2-1 nga Arabia Saudite, duke qenë surpriza më e madhe deri më tani e këtij turneu. Gjithsesi, te skuadra amerikano-latine besojnë se kjo humbje ishte e rastësishme dhe se skuadra i ka të gjitha mundësitë që të shkojë deri në fund.

I këtij mendimi është sulmuesi Papu Gomez, që luan në La Liga me Seviljën. 34-vjeçari ka bërë një postim në rrjetet sociale, duke u përpjekur të mbajë lart moralin e skuadrës së tij.

“Nisjet dhe rrugëtimet e vështira të një Botërori të çojnë drejt rezultateve të mëdha”, shkruan Papu Gomez.

Sulmuesi 34-vjeçar argjentinas ishte titullar në ndeshjen që skuadra e tij luajti ndaj Arabisë dy ditë më parë, por uz ëvendësua në minutën e 60-të.

Argjentina ndodhet në Grupin C bashkë me Meksikën e Poloninë, që u ndanë në barazim mes tyre (0-0).

.

Të Ngjajshme

Rusët bombardojnë qytetin industrial të Ukrainës, të paktën 13 të plagosur, mes tyre një adoleshent

Vitaminat dhe mineralet që janë të domosdoshme për t’u mbrojtur nga sëmundjet gjatë ditëve të ftohta

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Leave a Comment