September 28, 2020
Portali Shprehja

Nismëtarët e VMRO-së: “Mickoski i vetmi fajtor që Zaevi është ende kryeministër”

Nismëtarët për kongres të jashtëzakonshëm të VMRO-DPMNE-së fajësojnë Mickoskin për fitoret e Zaevit. Në reagimin e tyre ata shprehin keqardhje që Mickoski nuk mblodhi forcë dhe kapacitet demokratik ta ofrojë dorëheqjen e tij para anëtarëve të partisë. “Anëtarësia më mirë e din se fajtori kryesorë që Zoran Zaev për herë të dytë bëhet kryeministër është Hristijan Mickoski. Përgjegjësi dhe kongres të jashtëzakonshëm duhet të ketë patjetër. Skenari më i dëshiruar i Zaevit është që Mickoski të vazhdojë ta drejtojë partinë në humbje të reja dhe pas çdo humbje të shpallë fitore dhe të arsyetohet për lëshimet.” – thuhet në reagimin e nismëtarëve për kongres të jashtëzakonshëm të VMRO-DPMNE-së.

Të Ngjajshme

VMRO-ja kritikon masat e reja ekonomike, Mickoski: Janë masa të një Qeverie mafioze

admin

MPB dhe Prokuroria hetojnë incidentin në spitalin e Kumanovës

admin

Qeveria miratoi pakon e katërt ekonomike, 31 masa në vlerë prej 470 milion euro

admin

Leave a Comment