January 22, 2021
Portali Shprehja

Një 12-vjeçar në Malajzi filmohet duke drejtuar vetë një cisternë të madhe karburanti

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në pamje, të filmuara në Malajzi, djaloshi manovron cisternën e karburantit në një oborr përpara se ta parkonte në një hapësirë të vogël.

Është e paqartë nëse kishte një ngarkesë të plotë në atë kohë, por ka edhe disa cisterna të tjera në të njëjtin oborr.

Dhe personi që filmon thotë: “Shikoni brezin tonë të ardhshëm. Dymbëdhjetë vjeç”.

Ndërsa djali gjendet pas timonit, kameramani thotë: “Shikoni shoferin tonë këtu!”

Policia po heton incidentin, i cili besohet të ketë ndodhur në Rantau, Seremban, për neglizhencë të dyshuar të fëmijëve.

Policia Mbretërore e Malajzisë (PDRM) konfirmoi hetimin pasi pamjet e djalit duke drejtuar një cisternë në mes të ditës u shfaqën në mediat sociale.

Zëdhënësi i policisë Mohd Said Ibrahim tha se çështja po hetohet për abuzim ose neglizhencë të një fëmije në një mënyrë që ka të ngjarë të shkaktojë dëmtime fizike ose emocionale.

Të Ngjajshme

A e keni ditur se sa herë merrni ushqim në ‘Drive Thru’ punëtorët jua bëjnë këtë?

admin

The Simpsons e bëjnë prapë! Parashikuan që Kamala Harris do të bëhet zv.presidente

admin

Zbulimi i NASA-s tregon çfarë ka pasur dikur në hënë

admin

Leave a Comment