November 28, 2020
Portali Shprehja

Një çift feston përvjetorin e 46-të të martesës pasi u rikuperuan nga COVID-19 dhe kanceri i gjirit

Robert dhe Janice Beecham pothuajse nuk arritën të festonin përvjetorin e tyre së bashku këtë vit pasi Robert filloi të përjetonte simptoma të koronavirusit, transmeton lajmi.net.

Sëmundja ishte një goditje e veçantë, duke qenë se Janice kishte probleme shëndetësore vetë dhe ishte gati t’i nënshtrohej kimioterapisë pas operacionit për kancerin e gjirit.

Simptomat e Robertit filluan në fund të shkurtit. Mushkëritë e tij ishin të mbingarkuara, ai kishte të dridhura dhe e humbi ndjenjën e shijes.

Better: Robert recovered, and was soon home with Janice, who is undergoing treatment for breast cancer

Pas diagnozës së kancerit të gjirit, Janice sapo kishte bërë një operacion dhe po priste trajtimin e saj të parë me kimioterapi kur burri i saj u sëmur.

Megjithëse Janice nuk mund ta vizitonte për shkak të pandemisë, Roberti kishte mjekë të mirë që kujdeseshin për të.

Kështu Robert dhe Jenice të dy u shëruan dhe shpëtuan duke arritur të festonin përvjetorin e 46-të të martesës. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Shefi nuk po ia jep paret, punëtori hip në skele dhe fillon ta prishë shtëpinë që e ndërtoi

admin

Policët marrëdhënie në orar të punës, harrojnë radion hapur

admin

Ky është njoftimi më i çuditshëm gjatë pandemisë

admin

Leave a Comment