November 27, 2020
Portali Shprehja

Një çift francez paguan për një mace por në vend të saj u është shitur një tigër

Çifti i paidentifikuar, nga qyteti i Le Havre, Normandi, paguan për kotele pasi panë një reklamë në internet, transmeton lajmi.net.

Ata nuk arritën të vërenin për disa ditë se në vend që të ishin Savanna, ishte një tigër Sumatran dhe kontaktuan policinë.

The pair failed to notice for a few days that rather than being a Savannah - a cross between a wild Serval and a domestic cat - it was, in fact, a Sumatran tiger, and contacted the police. (Above, stock image of a Sumatran tiger)

Detajet e çështjes dolën pasi prokurorët përgatitën një raport të lëshuar këtë javë, dy vjet pasi tigri u kap. Shitësi u gjet me një tigër tre muajsh vendas në Indonezi, në shtator 2018, sipas çiftit.

Pavarësisht nga dallimet e dukshme, dyshja pretenduan se nuk e kuptuan se kishin një këlysh tigri për disa ditë, në të cilën pikë ata menjëherë thirrën autoritetet. /Lajmi.net/

While a Savannah is listed as an acceptable pet, the tiger is not - and is protected by the CITES treaty (Convention on International Trade in Endangered Species), which means it cannot even be transported without paperwork. (Pictured, a Sumatran tiger and her cub)

Të Ngjajshme

Shikoni sa zotëri qenka burri i Angela Merkel

admin

Shikoni çfarë ndodh nëse e largoni borën me zjarr

admin

Për sa kohë do të duhet të mbajmë maska? Ja çfarë parashikojnë ekspertët

admin

Leave a Comment