Një familje ndërtoi shtëpi të vogla private

Në Shtetet e Bashkuara ka shumë njerëz të interesuar për shtëpi të vogla. Dhe të ndërtosh një shtëpi të vogël nuk është një ide e keqe, transmeton lajmi.net.

Normalisht ka edhe shpenzime më të vogla, si elektriciteti, pastrimi dhe është një ambient shoqëror.

Familja Kentucky vendosën që të blinin shtëpi të vogla për secilin nga anëtarët. Pasi jetuan në Michigan, familja vendosi që të zhvendoseshin dhe të ndërronin mënyrën e jetesës.

Kështu duken shtëpitë e tyre të vogla dhe të rehatshme për secilin sipas mënyrës që ata pëlqenin të jetonin. /Lajmi.net/

loading...

Të ngjajshme

Miliarderi japonez zhgënjen shumë femra me vendimin e tij

shprehja

Nëna lindi fëmijën derisa ishte në ventilator, më pas vdiq nga koronavirusi

shprehja

​Zbulohet një rast i pazakontë i ”lopës së çmendur”

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë