May 11, 2021
Portali Shprehja

Një person dyshohet se ka bërë vetëvrasje në Malishevë – policia jep detaje

Një person dyshohet se ka kryer vetëvrasje në komunë e Malishevës.

Lidhur me rastin janë  informuar te gjitha njësit përkatëse Policore te cilët kane dal vend ngjarje.

Policia vend ngjarje ka gjete armën, që dyshohet se viktima ka kryer vetëvrasje e cila dhe është konfiskuar.

“Datë 18.04.2021 rreth orës 10:00 Stacioni  policor ne Malishevë është njoftuar nga QKMF-Malishevë se një  person nga fsh, Shkoze K Malisheve është sjell nga familjaret për ndihmë mjekësore. Policia ka dal ne vend ngjarje ka takuar mjekun kujdestar si dhe familjaret. Sipas mjekut  viktima është sjell nga familjaret ne emergjence pa shenja jete dhe nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e viktimës”, ka thënë zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj.

Për rastin ne fjalë është njoftuar Prokurori i Shtetit dhe me urdhër te tije trupi pa jetë i viktimës merret nga IML – Prishtinë për obduksion./Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet një person në Fushë Kosovë për dhunë ndaj bashkëshortes

admin

Gjendet pa shenja jete një person në oborrin e shtëpisë së tij në Gjilan

admin

Në Mushtisht të Suharekës i vihet flaka shkollës së vjetër

admin

Leave a Comment