Një tablo e gjendur rastësisht i përket Klimtit

Një tablo, e vjedhur 20 vite më parë dhe e gjetur rastësisht para pesë javëve në Piaçenca, në veriperëndim të Italisë, është në të vërtetë një origjinal i Gustav Klimt, theksoi sot një magjistrate e ngarkuar me hetimin.

“Ky është një emocion i madh që mund t’ju them se tabloja e gjetur është autentike””, deklaroi Ornella Chicca në një konferencë shtypi.

.

Të ngjajshme

Shkup, 79 raste me verdhëz

shprehja

Heqja e taksës 100%: Kjo është vlera qesharake e përfitimeve tregtare që do të ketë Kosova

shprehja

Rasti “TNT”, avokatët kundërshtojnë kreun e Penales

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë