August 16, 2022
Portali Shprehja

Njihuni me 100-vjeçaren që shkon në palestër 3 herë në javë

Edna Sheppard është një grua 100-vjeçare që vijon të shkojë në palestër 3 herë në javë, duke vërtetuar se mosha është thjesht një numër.

Gruaja australiane është e abonuar në palestër prej 40 vitesh dhe nuk mungon në asnjë seancë. Ajo madje ngre pesha, duke mbajtur 5 kg në secilën dorë.

“Më pëlqen shumë të stërvitem, më bën të ndihem mirë. Është shumë e rëndësishme që të mbash trupin në lëvizje”, thotë Edna për “Daily Mail”.

.

Të Ngjajshme

Një studim i ri ka treguar se si lëkura e bananes mund të jetë e dobishme në dietë

Sot pasdite priten reshje shiu! Ditëve tjera vijon i nxehti “përvëlues” në Maqedoninë e Veriut

admin

Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar, Pandi Siku

Leave a Comment