June 3, 2023
Portali Shprehja

Njukasëll kërkon mesfushorin hungarez te Lajpcigu

Me kualifikimin drejt Ligës së Kampionëve, që është shumë afër, Njukasëll është duke bërë gati planet për lojtarët që duhet të transferojnë në merkaton e verës, në mënyrë që të kenë një paraqitje dinjitoze në edicionin e radhës të Ligës së Kampionëve.

Sipas raportimeve të mediave gjermane, një ndër “të preferuarit” e teknikut, Edie Houi për merkaton e verës është “fantazisti” hungarez i RB Leipzig, Dominik Szoboszlai, i cili ka një klauzolë prej 70 milionë eurosh në kontratën e tij dhe klubin nuk do të pranojë asnjë cent më pak.

Mirëpo, përveç klauzolës dhe çmimit standard për talentin 22-vjeçar, deri më tani nuk është raportuar për ndonjë lëvizje konkrete nga ana e anglezëve, teksa pritet konfirimi zyrtar i këtyre të fundit në grupet e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

.

Të Ngjajshme

Messi vendos për të ardhmen, tregon se a do të largohet nga PSG

Si të mos shtojmë peshë kur e lëmë duhanin?!

Zelensky: Ukraina është gati të nisë kundërsulmin

Leave a Comment