August 14, 2022
Portali Shprehja

Norvegji | Portieri realizon eurogol me roveshatë! (Pamjet)

Një eurogol është shënuar në futbollin norvegjez nga një portier. Edhe pse kampionatet europiane jane mbyllur me kohe, vendet skandinave jane ende ne fushe sepse aty dimri eshte i ashper…

Sot u luajt përballja Ullern-Sotra (2-2), e vlefshme për divizionin e tretë. Vendasit po kryesonin 2-1 deri afër fundit. Ishte minuta e pestë shtesë kur Morten Grasmo la portën mike dhe doli në sulm për të ndihmuar skuadrën e tij për të gjetur golin e barazimit.

“Gardiani” 26-vjeçar shfrytëzoi një krosim nga krahu i majtë dhe shfaqi cilësitë e një bomberi, duke realizuar gol me një roveshatë spektakolare. Topi në rrjetë dhe festë e çmendur për portierin norvegjez dhe shokët e tij të skuadrës, të cilët dolën të pamposhtur falë kryeveprës së Grasmos.

VIDEO

.

Të Ngjajshme

Barcelona e yjeve dhe super merkatos ngel në klasë! Debutim skandaloz, Busquets e mbyll me të kuq (PAMJET)

admin

Manchester United mbytet nga Brentford, kthimi i Ronaldos nuk mjafton: “U bullizuan…”

admin

45′ spektakolare dhe 4 gola! Milan-Udinese mbyllet 2-2 në pjesën e parë. Ka edhe pak tension (PAMJET)

admin

Leave a Comment