January 30, 2023
Portali Shprehja

“Nuk dua të përfshihem në beteja politike”, kryebashkiaku i Kievit i përgjigjet Zelensky-t

Kryetari i bashkisë së Kievit, ish-boksieri profesionist Vitali Klitschko, u përgjigj të dielën ndaj kritikave të presidentit të Ukrainës për masat për të ndihmuar banorët të përballojnë ndërprerjet e energjisë elektrike, duke i përshkruar mosmarrëveshjet si “të pakuptimta” në mes të fushatës ushtarake të Rusisë.

Klitschko tha se 430 “qendra ngrohjeje” po i ndihmonin banorët të përballonin efektet e sulmeve ruse në termocentralet dhe më shumë se 100 të tjera ishin planifikuar në rast të kushteve ekstreme. Presidenti Zelensky vuri në dukje javën e kaluar se kishte shumë ankesa për masat e miratuara në kryeqytet.

“Nuk dua të përfshihem në beteja politike, veçanërisht në situatën aktuale”, tha Klitschko në një video të postuar në Telegram.

Kjo është e pakuptimtë. Kam gjëra për të bërë në qytet”, shtoi ai.

Të Ngjajshme

Tre ministra nga LVV të ftuar në takimin e ambasadës së SHBA-ve, në fokus Asociacioni

admin

Erdogani thotë se Turqia mund ta pranojë Finlandën në NATO, por ta bllokojë Suedinë

admin

Rrëzohet avioni i forcave ajrore greke, nuk dihet fati i pilotëve

admin

Leave a Comment