15.5 C
Skopje
September 22, 2019
Offside

“Nuk i kam parë asnjëherë”/ Gasperini i shpall luftë të hapur Guardiolës: Do të na shohi tani!

Kur shorti i “Champions League” u hodh dhe Manchester City ra në të njëjtin grup me Atalantën, trajneri Guardiola u shpreh se nuk kishte ndjekur asnjë ndeshje të skuadrës italiane. Megjithëse kjo e fundit ishte një nga surprizat më të bukura jo vetëm të futbollit italian, por edhe të Europës.

Lojë e bukur, rezultate dhe lojtarë të rinjë. Gasperini kishte recetën e duhur për të lënë pas vetes edhe ekipe që kishin shpenzuar shumë, por edhe me histori të madhe. Trajneri i Atalantës ia ka kthyer përgjigjen teknikut të Manchester City-t, duke i shpallur luftë të hapur:

“Nuk ka parë asnjë nga ndeshjet tona Guardiola? Po, ai ka për të na parë tani ne, pasi edhe ndeshja po afron. Ne nuk i vendosëm asnjëherë qëllime vetes. Tifozët duhet të jenë gjithmonë krenarë për mënyrën sesi Atalanta i luan ndeshjet. Ia kushtoj suksesin gruas sime, që emocionohet më shumë se unë, por edhe qytetit të Bergamos”, tha Gasperini. /Sport Ekspres/

Artikuj të ngajshëm

E njëjta mënyrë festimi, Witsel shënon golin e avantazhit për Dortmundin

shprehja

VIDEO/ Si me Kolollin, Caputo bie në rrethimin e fushës pasi i shënoi Berishës

shprehja

VIDEO/ Edhe më keq se Kobina ndaj Kukësit, D’Ambrosio humbi rastin e pabesueshëm në derbi

shprehja