June 5, 2023
Portali Shprehja

“Nuk janë normalë”, Carragher: Ja cili është sekreti i City-t

Nga studiot e Sky Sports, Jamie Carragher ka komentuar ecurinë e Manchester City-t dhe tituyllin etretë radhazi të fituar në Premier League nga skuadra e Guardiola-s pas humbjes së Arsenal-it ndaj Nottingham-it.

Sipas ish-mbrojtësit, Qytetarët kanë një mundësi të madhe për të realizuar Triplete-n e famshme duke parë se janë në finale të Champions League dhe të Kupës së Anglisë.

“Nëse do ta realizojnë Triplete-n? Unë besoj se po. Janë favoritët e mëdhenj kundër Inter-it dhe kundër Manchester United. Standardi është ngritur shumë me Guardiola-n, nuk besoj se me një trajner tjetër do të kishin arritur në këto nivele. Për mua ai bën diferencën”, ka thënë Carragher.

“Nuk besoj se klubet e tjerë kanë edhe bindjen më të vogël se mund ta mposhtin City-n. Për momentin janë në një nivel tjetër”, ka përfunduar ish-mbrojtësi i Liverpool-it.

.

Të Ngjajshme

IBRA I JEP LAMTUMIRËN FUTBOLLIT! Tonali në lot, San Siro emocionohet. “Nuk mund të marr frymë…” (VIDEO)

admin

Alderweireld në minutën e 94-të me eurogol, Antwerp i Van Bommel është kampion i Belgjikës pas 66 vitesh (VIDEO)

admin

Legjenda e United vulos finalen e Champions: “Do të më djegë po City ngre Tripletën sivjet, Interi ekip me 12 humbje në kampionat”

admin

Leave a Comment