September 29, 2023
Portali Shprehja

“Nuk qesh dot te kjo gjë! Shoh që skuadrat e tjera blejnë çdo ditë, ndërsa Interi…” Inzaghi nuk përmbahet pas ndeshjes!

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, foli për Sky Sport në fund të ndeshjes së fituar 2-1 ndaj Leçes: “Është një fitore e dëshiruar me zemër. Skuadra besoi në të deri në fund dhe kjo është gjëja më e rëndësishme e mbrëmjes: dolëm shumë mirë në gjysmën e parë, më pas ndërhyrja faull ndaj Lautaro Martinez na nervozoi.

Do të duhet të analizojmë pse e reduktuam veten në fitore me një gol të shënuar në minutën e 95-të. Kam disa zgjidhje nga stoli, lojtarët që morën përsipër bënë mirë, ndërsa të tjerët bënë detyrën e tyre: ne përfunduam me të gjithë sulmuesit tanë në fushë, djemtë ishin të mirë për ta besuar, por loja duhej të mbyllej më herët.

Skuadra tregoi një zemër të madhe, por si trajner nuk do të doja kurrë të fitoja në minutën e 95-të. Faulli ndaj Lautaro Martinez? Kartoni i verdhë apo i kuq nuk ka rëndësi, gjyqtarët e kanë vendosur dhe prandaj nuk duhet të ketë polemika sepse duhet të mendojmë vetëm për të luajtur”.

A mund të luajnë Dumfries dhe Gosens së bashku? “Darmian ka bërë një punë të mrekullueshme këto 40 ditë. Dumfries ka punuar mirë, por ai erdhi më vonë, kështu që mendova se do të ishte më i dobishëm gjatë lojës. Bastoni gjithashtu filloi vonë, por po punon për të qenë në formë të mirë për lojën. lojë me Spezia. Gosens pati një pjesë të parë të rëndësishme, por më pas ai humbi. Ne patëm disa ardhje me pak vonesë, por kushtet do të përmirësohen për të gjithë.”

Për ju, shumë fitore pas viteve ’90: është rastësi? “Ndeshjet mund të vendosen edhe në minutat e fundit dhe në 15-shen e fundit ka përqindjen më të lartë të golave. Sonte përfunduam me një skeme  4-2-4 me të gjithë sulmuesit në fushë: duke luajtur me Dzekon dhe Lukakun në fushë. Në të njëjtën kohë, kur nëse e vendosni topin në zonën e penalltisë, është më e lehtë ta shtyni atë në portë.”

Çfarë mbrojtësi i duhet Interit? “Klubi i di karakteristikat që unë dua dhe po punon për të. Nuk dua të bëj shaka për këtë, ne luftojmë për të fituar: shoh që skuadrat e tjera blejnë çdo ditë, ndërsa Interi po flet vetëm për shitjet. Ky është ekipi: na mungon një qendror në vend të Ranocchia-s dhe klubi po kujdeset për të. Tani kemi vetëm De Vrij dhe një lojtar të ri nga Primavera”

.

Të Ngjajshme

Juventusi “e braktisi” pas shumë vitesh, shfaqet destinacioni i ri për Cuadrado

admin

“Chelsea është ekipi më i madh në Angli”

admin

PSG tenton goditjen e madhe sulmuese: sfidon Bayern dhe Man United!

admin

Leave a Comment