June 3, 2023
Portali Shprehja

Numri i të vdekurve në El Salvador arrin në 12

Numri i të vdekurve në rrëmujën që ndodhi të shtunën në një stadium futbolli në El Salvador është rritur në 12, derisa raportohet për dhjetëra të lënduar.

“Informacionet e para tregojnë për një rrëmujë të tifozëve që u përpoqën të hynin për të parë ndeshjen midis Alianza dhe FAS, në stadiumin Cuscatlán”, shkroi Policia Civile Kombëtare (PNC) në Twitter.

Ministri i Shëndetësisë Francisco Alabi, tha në Twitter se ekipet e urgjencës ishin vendosur dhe të lënduarit po transferoheshin në spitalet lokale, shkruan CNN, përcjell Klankosova.tv

Rreth 90 persona, përfshirë të mitur, po trajtohen për lëndime, shumica janë në gjendje “stabile”, shtoi ai.

 

 

.

Të Ngjajshme

BE kërkoi zgjedhje të reja në veri të Kosovës, reagon kryeministri Rama

BE: Jemi të gatshëm për masa vendimtare nëse situata në veri të Kosovës nuk qetësohet

Indi, mbi 280 të vdekur pas përplasjes së dy trenave

Leave a Comment