February 1, 2023
Portali Shprehja

Objektet ilegale në Çarshi të Vjetër të Shkupit, Inspektorati Shtetëror në aksion

Mëngjesin e djeshëm është bërë kontroll i jashtëzakonshëm i ndërtimeve pa leje në Çarshinë e Vjetër të Shkupit.

Inspektorati Shtetëror për Ndërtimtari dhe Urbanizëm ka dalë në terren bashkë me zyrtarë policor dhe është kryer kontroll në objektet e paligjëshme dhe janë ndërtuar në trashigiminë kulturore të mbrojtur të qytetit të vjetër të Shkupit.

Shumë prej objekteve në këtë pjesë janë zgjeruar shumë duke dalë edhe në rrugica. /KlanMacedonia/

Të Ngjajshme

Flori Mumajesi po i rikthehet muzikës, këtë e bën të ditur shoku i tij

Netanyahu: Prioritet i Izraelit, normalizimi i lidhjeve me vendet arabe përpara paqes me palestinezët

Boshkov: Infrastruktura e fqinjëve shumë më e mirë se e jona

Leave a Comment