January 16, 2022
Portali Shprehja

Omicron është 40-50% më i dobët se lloji Delta

Një studim nga Universiteti i Edinburgut, i cili mbulon 99 për qind të rasteve në Skoci theksohet se lloji i koronavirusit Omicron është thuajse 40-50 për qind më i dobët se Delta.

Tact Watches

Këto të dhëna janë publikuar pas analizave që ka bërë ky univesitet, e që zbulohet se rreziku i shtrimit në spital të Omicron ishte 56 për qind më i ulët se ai i Sojës Delta.

Por analiza tregon se ky lloj është ende një fazë të hershme në përhapjen e tij dhe se rritja e përcjelljes së shpejt mund të krijojnë ende probleme. Ja analiza e plotë LEXO. (INA)

Të Ngjajshme

Erdogan: Turqia e sheh Shqipërinë edhe si mike edhe si aleate të natyrshme

admin

Rada Trajkoviq: Ivanoviqi u vra, Veselinoviqi dhe Radoiçiqi u bënë milionerë

admin

Seanca fillon me përplasje, Ilire Dauti akuzon Talat Xhaferin se ia mohon të drejtën e fjalës

admin

Leave a Comment