May 26, 2022
Portali Shprehja

Opel Kadett befason të gjithë, lë prapa Ferrarin në garën e shpejtësisë

E një kompani që merret me modifikimin e veturave WKT, nuk e ka harruar këtë Opel Kadett, transmeton lajmi.net.

Nën kapak i futi motorin 2 litërsh turbo-benzinë nga Opel Astra OPC, dhe i rriti kuaj-fuqi deri në 695.

Tact Watches

Një sërë detajesh teknike të kësaj veture mbeten sekret, por dihet që shpejtësinë nga 100 në 200 e arrin për 4,57 sekonda, derisa atë prej 100 në 250 për 8,26 sekonda.

Se për çfarë bëhet fjalë e dëshmon më së miri videoja e publikuar më poshtë ku zhvillohet një garë e ashpër mes këtij Opeli dhe një Ferrari 458 – ku fitues del Opel. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Dy aplikacionet që “shkatërrojnë” baterinë e telefonit tuaj

admin

Meta nuk planifikon të largohet nga Evropa

admin

Rritet dukshëm vlera e Bitcoin, ja sa kushton tani

admin

Leave a Comment