May 16, 2021
Portali Shprehja

Ora policore dhe masat tjera restriktive mbeten në fuqi edhe një javë

Masat restriktive mbeten në fuqi edhe një javë. Jo zyrtarisht raportohet se një vendim i këtillë është sjellë në mbledhjen e sotme të Shtabit të Krizës, me propozim të ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe, gjegjësisht Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI).

Javën tjetër, pas analizës për gjendjen do të shqyrtohet nëse ora policore do të shkurtohet për një orë, ndërsa gastronomet të mund të pranojnë mysafirë vetëm jashtë lokalit.

Propozimi për masat nesër do të jetë në seancë qeveritare, ku edhe pritet të miratohet.

.

Të Ngjajshme

Afate të reja për ndërtimin e Bit Pazarit, punimet përfundojnë për dy muaj

admin

Radhë të gjata dhe pritje të shumta në pikat e vaksinimit

admin

Regjistrohet numër rekord i të shëruarve nga koronavirusi

admin

Leave a Comment