May 23, 2022
Portali Shprehja

Orban ka njoftuar Papën se kur do të përfundojë lufta në Ukrainë!?

Papa Françesku tha në një intervistë për “Corriere della Sera” të Italisë se kryeministri hungarez Viktor Orban i kishte zbuluar se kur Vladimir Putin planifikon t’i jepte fund luftës në Ukrainë.

Tact Watches

“Kur u takuam, Orban më tha se rusët kishin një plan dhe se gjithçka do të përfundonte më 9 maj. Kjo do të shpjegonte edhe shpejtësinë me të cilën po përshkallëzohet këto ditë. Sepse nuk është më vetëm Donbass, por edhe Krimea dhe Odessa, pra pushtimi i porteve ukrainase në Detin e Zi”, tha Papa.

Në intervistë, Papa përsëriti se ishte gati të udhëtonte në Moskë për t’u takuar me Vladimir Putin.

“Ne nuk kemi marrë ende një përgjigje dhe vazhdojmë të këmbëngulim, megjithëse kam frikë se Putini nuk mund dhe nuk dëshiron ta mbajë atë takim në këtë moment,” tha Papa Françesku. (B92)

Të Ngjajshme

Melodramë politike ukrainase: ata janë sërish bashkë…!

admin

Automjetet “Retro” ekspozohen në Sarandë

admin

“Mund të kemi lëvizje pozitive”, në Kosovë ka optimizëm për liberalizim të vizave në fundvit

admin

Leave a Comment